Dorota Steliga

Dorota Steliga

Właścicielka firmy DSPECTRUM, specjalistka ds. spójnej komunikacji, łączy firmy, osoby z dziennikarzami, pomaga specjalistom dzielić się swoją wiedzą na łamach prasy, radia, telewizji. W oparciu o swoje doświadczenie dziennikarskie, buduje skuteczne relacje z przedstawicielami mediów. Specyfikę funkcjonowania mediów poznała pracując w mediach lokalnych (Radio Lublin, Kurier Lubelski, Radio Fakty, TV Obiektyw) oraz ogólnopolskich (TVN). Od 8 lat pracuje po drugiej stronie - jako specjalistka ds. komunikacji, realizując strategie komunikacji dla marek/firm/instytucji polskich i zagranicznych. Od ponad 4 lat pracuje pod marką DSPECTRUM.

Właścicielka firmy DSPECTRUM komunikacja i inspiracja, konferansjerka, współzałożycielka klubu Toastmasters Business Leaders dla osób przedsiębiorczych chcących rozwijać się w zakresie wystąpień publicznych.

Leszek Kurycyn

Leszek Kurycyn

Absolwent Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz INSEAD Business School Senior Executive Program. Posiada ugruntowane doświadczenie zawodowe w organizacji i rozwoju przedsięwzięć komercyjnych, a w szczególności w obszarach tworzenia i zarządzania strukturami rozproszonymi. Współtworzył i uczestniczył w realizacji wielu międzynarodowych projektów w zakresie transformacji strategicznych, fuzji i przejęć oraz wdrażania inicjatyw podnoszących sprawność organizacyjną firm.  Autor programów szkoleniowych w zakresie doskonalenia umiejętności sprzedażowych, negocjacji handlowych i umiejętności komunikacyjnych. W roku 2004 podjął pracę w ManpowerGroup będąc odpowiedzialnym za rozwój firmy na rynku polskim oraz w Rumunii. W ramach Grupy wprowadził na rynek markę Experis. Z początkiem 2012 roku dołączył do firmy Randstad Polska, gdzie objął stanowisko Dyrektora Operacyjnego – Członka Zarządu. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego Spółki Jobhouse, dostarczającej udoskonalone rozwiązania w zakresie rekrutacji i outsourcingu kadr oraz konsultingu HR. Ekspert rynku pracy, z branżą doradztwa personalnego związany od 18 lat.

Jan Tyski

Jan Tyski

Inspektor ochrony danych w Tarsago Polska sp. z o.o., Digital Contact sp. z o.o. oraz MobileB2B sp. z o.o., Aplikant radcowski przy OIRP w Warszawie,

Jako specjalista ds. ochrony danych osobowych pełnił funkcję zewnętrznego ABI odpowiedzialnego m.in. za wdrażanie RODO. Doświadczony audytor, w swojej praktyce doradzał w przedmiocie przetwarzania danych licznym podmiotom zarówno z sektora publicznego jak i prywatnego w tym z takich branż jak: HR, e-commerce, ubezpieczenia, windykacja, nieruchomości, przemysł motoryzacyjny i farmaceutyczny. Przeprowadził kilkadziesiąt szkoleń dot. ochrony danych osobowych. Jest autorem artykułów z zakresu prawa prywatności i ochrony danych osobowych (wydawnictwo Wiedza i Praktyka). Jan zdobywał doświadczenie zawodowe pracując w międzynarodowych kancelariach prawnych, a także w firmie świadczącej usługi doradztwa prawnego z zakresu ochrony danych osobowych.

Przez półtora roku pracował w Biurze GIODO, gdzie był odpowiedzialny za prowadzenie postępowań administracyjnych związanych z m.in. z rejestracją zbiorów danych osobowych. 

Arkadiusz Lewicki

Arkadiusz Lewicki

Dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów UE oraz dyrektor Zespołu ds. Programów Publicznych i Środowisk Gospodarczych w Związku Banków Polskich. Członek Komitetu Finansowania Biznesu Europejskiej Federacji Bankowej, reprezentant środowiska bankowego w komitetach monitorujących programy operacyjne w Polsce na poziomie krajowym i regionalnym oraz w Komitecie Koordynacyjnym Narodowej Strategii Spójności przy Prezesie Rady Ministrów. Ekspert w pracach parlamentarnych, współautor wielu programów publicznych, wykładowca i autor publikacji z tematyki finansowej. W latach 2008-2013 dyrektor KPK ds. Programu ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP), współpracującego bezpośrednio z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym i Europejskim Funduszem Inwestycyjnym w Luksemburgu. Członek Prezydium Rady ds. Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw, inicjator Koalicji Polskich Środowisk Finansowych na Rzecz Absorpcji Środków UE w Polsce. W latach 1997-2005 przedsiębiorca. Absolwent prawa, zarządzania finansami przedsiębiorstwa, europeistyki oraz wielu kursów krajowych i zagranicznych.

Kontakt: Arkadiusz.Lewicki@zbp.pl

Paweł Jędrzejak

Paweł Jędrzejak

Certyfikowany Trener Biznesu, ukończony program trenerski IBD Business School, ekspert z zakresu publikacji elektronicznych, od 7 lat związany z branżą wydawniczą działającą na rynku finansowo- kadrowym.

Jacek Perczyński

Jacek Perczyński

Absolwent ekonomii na Europejskim Uniwersytecie Viadrina  we Frankfurcie nad Odrą. Od razu po studiach, bez zawodowego  doświadczenia i kapitału wraz z trójką znajomych założył wydawnictwo.  „Ja nie mam nic, ty nie masz nic, on nie ma nic. To razem właśnie mamy  tyle, w sam raz tyle, żeby założyć wielką fabrykę” – znany cytat z  „Ziemi Obiecanej” idealnie opisuje początki firmy. Po 15 latach  działalności wydawnictwo wypracowało sobie solidną pozycję na rynku  pomocy do nauki języków obcych, a flagowy produkt FISZKI cieszy się  niesłabnącą popularnością. Wydawnictwo publikuje również poradniki do  szkolenia kompetencji miękkich.

Wojciech Gandurski

Wojciech Gandurski

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Prawo.

Ma ponad 8-letnie doświadczenie w kwestiach podatkowych, które między innymi zdobył pracując w firmach należących do tzw. Wielkiej Czwórki. Był zaangażowany w wiele projektów dotyczących przeglądów i analiz podatkowych (w tym w ramach badań sprawozdań finansowych) w szczególności w zakresie podatku CIT i VAT, których celem była identyfikacja ryzyk podatkowych oraz obszarów optymalizacji u podmiotów. Prowadzi szkolenia z zakresu podatków w ramach kursów przygotowujących do egzaminu na doradcę podatkowego oraz na indywidualne zlecenie dla działów finansowych podmiotów gospodarczych.