Dorota Steliga

Dorota Steliga

Właścicielka firmy DSPECTRUM, specjalistka ds. spójnej komunikacji, łączy firmy, osoby z dziennikarzami, pomaga specjalistom dzielić się swoją wiedzą na łamach prasy, radia, telewizji. W oparciu o swoje doświadczenie dziennikarskie, buduje skuteczne relacje z przedstawicielami mediów. Specyfikę funkcjonowania mediów poznała pracując w mediach lokalnych (Radio Lublin, Kurier Lubelski, Radio Fakty, TV Obiektyw) oraz ogólnopolskich (TVN). Od 8 lat pracuje po drugiej stronie - jako specjalistka ds. komunikacji, realizując strategie komunikacji dla marek/firm/instytucji polskich i zagranicznych. Od ponad 4 lat pracuje pod marką DSPECTRUM.

Właścicielka firmy DSPECTRUM komunikacja i inspiracja, konferansjerka, współzałożycielka klubu Toastmasters Business Leaders dla osób przedsiębiorczych chcących rozwijać się w zakresie wystąpień publicznych.

Jan Tyski

Jan Tyski

Inspektor ochrony danych w Tarsago Polska sp. z o.o., Digital Contact sp. z o.o. oraz MobileB2B sp. z o.o., Aplikant radcowski przy OIRP w Warszawie,

Jako specjalista ds. ochrony danych osobowych pełnił funkcję zewnętrznego ABI odpowiedzialnego m.in. za wdrażanie RODO. Doświadczony audytor, w swojej praktyce doradzał w przedmiocie przetwarzania danych licznym podmiotom zarówno z sektora publicznego jak i prywatnego w tym z takich branż jak: HR, e-commerce, ubezpieczenia, windykacja, nieruchomości, przemysł motoryzacyjny i farmaceutyczny. Przeprowadził kilkadziesiąt szkoleń dot. ochrony danych osobowych. Jest autorem artykułów z zakresu prawa prywatności i ochrony danych osobowych (wydawnictwo Wiedza i Praktyka). Jan zdobywał doświadczenie zawodowe pracując w międzynarodowych kancelariach prawnych, a także w firmie świadczącej usługi doradztwa prawnego z zakresu ochrony danych osobowych.

Przez półtora roku pracował w Biurze GIODO, gdzie był odpowiedzialny za prowadzenie postępowań administracyjnych związanych z m.in. z rejestracją zbiorów danych osobowych. 

Arkadiusz Lewicki

Arkadiusz Lewicki

Dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów UE oraz dyrektor Zespołu ds. Programów Publicznych i Środowisk Gospodarczych w Związku Banków Polskich. Członek Komitetu Finansowania Biznesu Europejskiej Federacji Bankowej, reprezentant środowiska bankowego w komitetach monitorujących programy operacyjne w Polsce na poziomie krajowym i regionalnym oraz w Komitecie Koordynacyjnym Narodowej Strategii Spójności przy Prezesie Rady Ministrów. Ekspert w pracach parlamentarnych, współautor wielu programów publicznych, wykładowca i autor publikacji z tematyki finansowej. W latach 2008-2013 dyrektor KPK ds. Programu ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP), współpracującego bezpośrednio z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym i Europejskim Funduszem Inwestycyjnym w Luksemburgu. Członek Prezydium Rady ds. Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw, inicjator Koalicji Polskich Środowisk Finansowych na Rzecz Absorpcji Środków UE w Polsce. W latach 1997-2005 przedsiębiorca. Absolwent prawa, zarządzania finansami przedsiębiorstwa, europeistyki oraz wielu kursów krajowych i zagranicznych.

Kontakt: Arkadiusz.Lewicki@zbp.pl

Małgorzata Bieniaszewska

Małgorzata Bieniaszewska

Właścicielka firmy MB PNEUMATYKA.

Autorka dzisiejszego sukcesu MB Pneumatyki była jeszcze studentką, gdy przejmowała firmę od ojca. Chciała być filologiem angielskim, albo psychologiem. Została szefową firmy działającej w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Otwarcie mówi, że nie jest inżynierem, ale od razu dodaje, że wbrew pozorom, to jej zaleta. Wyznacza horyzonty, a kiedy inżynierowie przekonują, że coś jest niemożliwe, ona - bez przygotowania technicznego i znajomości ograniczeń, inspiruje swoich ludzi. Małgorzata Bieniaszewska wie, że ryzyko w biznesie to codzienność, ale ogranicza je do minimum.

Uważa, że HR zorientowany na jednostkę to jedno ze źródeł sukcesu jej firmy. Właścicielka MB Pneumatyki, wkrótce rozpoczyna studia doktoranckie. Chce pisać o wypaleniu zawodowym. Przykładu nie szuka w sobie, bo jak mówi – Moja praca, to moja pasja. Jest ogromną fanką rajdów terenowych. 

Więcej o Małgorzacie Bieniaszewskiej https://www.youtube.com/watch?v=sUep4pSaYHY 

Michał Staniek

Michał Staniek

Uprawnienia doradcy podatkowego zdobył w 2014 r. W 2018 r. został także wpisany na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców prawnych we Wrocławiu. Posiada ponad 5-letnie doświadczenie w obsłudze średnich i dużych przedsiębiorców m.in. z branży elektronicznej, motoryzacyjnej oraz spożywczej, w szczególności w zakresie prawa podatkowego i gospodarczego. W latach 2014-2017 zdobywał doświadczenie w Kancelarii Olesiński & Wspólnicy oraz Sendero Tax & Legal. Od 2018 r. prowadzi własną kancelarię prawno-podatkową oraz współpracuje z Tax Advisors Group Sp. z o.o. – jednym z liderów spółek doradztwa podatkowego działających na Dolnym Śląsku.

Zajmuje się bieżącą obsługą podatkową polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych. Jego doświadczenie w tym zakresie obejmuje m.in. wsparcie klientów w rozliczaniu transakcji z podmiotami działającymi w międzynarodowych grupach kapitałowych, w tym budowanie modeli transakcji zgodnych z przepisami o cenach transferowych oraz sporządzanie dokumentacji podatkowych wraz z analizami porównywalności. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje także udział w projektach z zakresu CIT oraz VAT. Na bieżąco doradza w kwestiach związanych z podatkiem u źródła oraz aktywnie wspiera klientów w postępowaniach sądowych oraz w postępowaniach przed organami podatkowym. Doświadczony wykładowca oraz autor komentarzy o tematyce podatkowej w Rzeczypospolitej.