Wioleta Biel

Wioleta Biel

Jest licencjonowanym doradcą podatkowym (nr licencji 12310) i prezesem spółki doradztwa podatkowego z grupy kapitałowej Profit Plus.

Absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Podyplomowych Studiów z zakresu prawa podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim. Zarówno pracę magisterską, jak i dyplomową pisała o międzynarodowych systemach podatkowych. Z wykształcenia prawnik, z zawodu licencjonowany doradca podatkowy z ponad 8-letnim doświadczeniem w pracy dla największych spółek w Polsce. Doświadczenie zdobywała m.in. w Deloitte - jednej z największych spółek świadczących usługi doradztwa podatkowego na świecie. Specjalizuje się w podatkach dochodowych oraz międzynarodowym doradztwie podatkowym. Asystowała przy wielu transakcjach restrukturyzacyjnych zarówno z wykorzystaniem podmiotów prawa polskiego, jak i prawa obcego.

Wojciech Gandurski

Wojciech Gandurski

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Prawo.

Ma ponad 8-letnie doświadczenie w kwestiach podatkowych, które między innymi zdobył pracując w firmach należących do tzw. Wielkiej Czwórki. Był zaangażowany w wiele projektów dotyczących przeglądów i analiz podatkowych (w tym w ramach badań sprawozdań finansowych) w szczególności w zakresie podatku CIT i VAT, których celem była identyfikacja ryzyk podatkowych oraz obszarów optymalizacji u podmiotów. Prowadzi szkolenia z zakresu podatków w ramach kursów przygotowujących do egzaminu na doradcę podatkowego oraz na indywidualne zlecenie dla działów finansowych podmiotów gospodarczych.

Monika Smaga

Monika Smaga

Starszy specjalista do spraw podatkowych, KR Group.

Z KR Group związana od 7 lat. Wcześniej doświadczenie zdobywała w działach księgowości firm z polskim, jak i zagranicznym kapitałem.
Wieloletni praktyk, specjalizuje się w zagadnieniach obejmujących podatek od towarów i usług w zakresie transakcji krajowych i międzynarodowych. Jej domena to doradztwo podatkowe dla spółek z branży nieruchomościowej, FMCG i medycznej oraz spółek zarejestrowanych w Polsce tylko dla celów VAT. Wspiera Klientów w zakresie zwrotów VAT, także w terminie przyśpieszonym 25 dni.

Od roku realizuje projekty związane z jednolitym plikiem kontrolnym. Autorka wielu fachowych publikacji, między innymi w zakresie regulacji dotyczących jednolitego pliku kontrolnego.