Wiesława Dróżdż

Wiesława Dróżdż

Moderator konferencji

Ekspert komunikacji społecznej. Trener rozwoju osobistego, biznes life coach. Reprezentowała trzech ostatnich ministrów finansów na stanowisku rzecznika prasowego. Specjalizuje się w obszarach autoprezentacji, skutecznej komunikacji, jakości obsługi klientów oraz doradztwa PR. Prowadzi warsztaty i szkolenia wystąpień publicznych oraz miękkich kompetencji menadżerskich w zarządzaniu zespołami. 

Wykładowca Uczelni Techniczno – Handlowej w Warszawie, prowadzi zajęcia z zakresu profesjonalnej komunikacji, psychologii menadżera i komunikacji społecznej.

Paweł Kacprzak

Paweł Kacprzak

dyrektor ds. faktoringu w Raiffeisen Polbank

Absolwent Wydziału bankowości i finansów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Karierę w bankowości rozpoczął w 1997 roku w BIG Banku. Zajmuje się faktoringiem od 18 lat. Zaczął karierę w 1998 roku w firmie Forin Sp. z o.o., niezależnej spółce faktoringowej. Od 2002 roku zajął się faktoringiem dla przedsiębiorstw w Raiffeisen Banku. Od 2009 roku jest on odpowiedzialny za działalność faktoringową banku Raiffeisen w Polsce – jednego z liderów rynku przez 7 kolejnych lat. Jest członkiem zarządu „Central Eastern Europen Chapter” w ramach International Factors Group.

Joanna Ceplin

Joanna Ceplin

Trener skutecznej komunikacji online, autorka: Planera Nowoczesnego Przedsiębiorcy, kursu online „Jak tworzyć angażujące treści” oraz „Zaplanuj swój Biznes w mediach społecznościowych”, projektu MarkaOnline.pl oraz bloga www.joannaceplin.pl. Doradza firmom i osobom indywidualnym w obszarach związanych z komunikacją w mediach społecznościowych, tworzeniem koncepcji kreatywnych on-line oraz budowaniem wizerunku. Szkoląc skupia się na efektywnym planowaniu, organizacji i automatyzacji działań w mediach społecznościowych. Od ponad 10 lat jest partnerem w agencji CommunicoArts oraz współzałożycielką Lemon Social Media. W 2015 roku zdobyła statuetkę SUKCES w kategorii "Innowacyjne działania w komunikacji". Autorka artykułów w Forbes.pl na temat wpływu mediów społecznościowych na biznes i markę. W 2011 roku stworzyła platformę e-commerce (branża fashion). Dzięki temu zdobyła praktyczne doświadczenie prowadzenia biznesu online. Platformę sprzedała, a zdobyte umiejętności wykorzystuje doradzając swoim klientom. Aktywnie szkoli (ponad 1500 osób przeszkolonych w 20015/16 roku) i wdraża nowe projekty edukacyjne na naszym rynku. obecnie kurs online „Jak tworzyć angażujące treści” oraz projekt „Ty i Twoja marka online”.

Marcin Kokoszka

Marcin Kokoszka

Młody i bardzo ambitny przedsiębiorca, który popełnił kilka istotnych biznesowych błędów. Wyszedł z dołka i milionowych długów dzięki własnej determinacji i wsparciu kompetentnych osób. Dziś, pomaga przedsiębiorcom będącym w kłopotach finansowych i prawnych. Czerpie z własnego, kilkuletniego doświadczenia, jeden z prelegentów konferencji „Diamenty Sprzedaży”, podczas której występował obok takich gwiazd jak Brian Tracy. Obecnie właściciel i współzałożyciel kilku spółek zajmujących się windykacją (Windykacja Polska), oddłużaniem, mediacjami i poradami prawnymi (kancelaria prawna - e-Mediator), programami afiliacyjnymi (afillME) i nowoczesnej porównywarki finansowej (Confronter).

Aleksandra Faderewska-Waszkiewicz

Aleksandra Faderewska-Waszkiewicz

adwokat, doradca podatkowy, partner

Specjalizuje się w doradztwie z zakresu prawa karnego, ze szczególnym uwzględnieniem prawno-karnych aspektów prowadzenia biznesu oraz sporach sądowych i arbitrażowych.

Jego praktyka obejmuje doradztwo i reprezentowanie zagranicznych i polskich klientów w charakterze pełnomocnika pokrzywdzonego, zarówno w śledztwie, jak i w postępowaniu sądowym. Specjalizuje się w sprawach dotyczących oszustw i kradzieży popełnianych na szkodę klientów, w tym w szczególności w sprawach wyłudzeń popełnianych przy wykorzystaniu metod social engineering. Ma doświadczenie we współpracy z organami ścigania przy śledztwach dotyczących przestępstw popełnianych na szkodę klientów za granicą, wymagających koordynacji działań podejmowanych w różnych jurysdykcjach.

Występuje także jako obrońca w sprawach karnych. Doradza w sprawach dotyczących odpowiedzialności karnej członków zarządu spółek kapitałowych, w tym odpowiedzialności karnej skarbowej.

Specjalizuje się ponadto w sporach sądowych i arbitrażowych.

Michał Chodkowski

Michał Chodkowski

Adwokat, Partner w kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy.

Specjalizuje się w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych. Od 2006 roku doradza polskim i międzynarodowym przedsiębiorstwom między innymi w zakresie prawnych aspektów zarządzania zasobami ludzkimi oraz doboru form zatrudnienia, w tym zatrudnienia członków zarządów spółek. Jego doświadczenie obejmuje doradztwo w zakresie indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Doradza pracodawcom między innymi w zakresie optymalizacji zatrudnienia, przeprowadzania zwolnień grupowych oraz transferów zakładów pracy, a także przygotowywania wewnętrznych regulacji z obszaru prawa pracy, w tym polityk antymobbingowych i kodeksów dobrych praktyk. Reprezentuje pracodawców w sporach z pracownikami przed sądami pracy, między innymi w sprawach związanych z rozwiązaniem umów o pracę, sprawach związanych z zakazem konkurencji, jak również w sprawach o odszkodowania w związku z naruszeniem zakazu dyskryminacji i sprawach związanych z zarzutem mobbingu.
Prowadzi szkolenia dla przedsiębiorców z zakresu prawa pracy. Prowadzi również wykłady na Uczelni Łazarskiego.
Michał jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia HR, gdzie od 2019 roku pełni również funkcję Członka Zarządu. Należy także do Rady Dyrektorów Personalnych Konfederacji Lewiatan.

Tomasz Kęcerski

Tomasz Kęcerski

Współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający spółki EGC – lidera doradztwa europejskiego w Polsce. Członek Zarządu funduszu zalążkowego EGC Seed Capital i członek Rady Nadzorczej SMS Kredyt Holding S.A. W latach 2003-2004 pracownik działu audytu Deloitte. Jest autorem i recenzentem kilkuset projektów inwestycyjnych dofinansowanych z funduszy UE. Specjalizuje się w analizach i komercjalizacji rozwiązań innowacyjnych, transferze technologii oraz inwestycjach kapitałowych w spółki z sektora MŚP. Absolwent Wydziału Organizacji i Zarządzania (International Faculty of Engineering) Politechniki Łódzkiej oraz University of Wales Associated College, Diploma in Business Studies, afiliowany z ACCA (Association of Chartered Certified Accountants).

Grzegorz Baran

Grzegorz Baran

Doradca Restrukturyzacyjny i Doradca Podatkowy. Posiada ponad 24 letnią praktykę zawodową obejmującą doradztwo na rzecz podmiotów gospodarczych polskich i zagranicznych w zakresie prawa upadłościowego i podatkowego oraz kwestii restrukturyzacyjnych. Współpracował m.in. z takimi firmami, jak: Chorwacki holding spożywczy PODRAVKA – producent znanej na rynkach całego świata przyprawy Vegeta, Grupa Medialna CR Media – produkcja i sprzedaż reklam radiowo – telewizyjnych, Holenderska grupa kapitałowa TTH – produkcja i handel hurtowy komponentami do produkcji pasz dla zwierząt, Turecka grupa kapitałowa MAPA CONSTRUCTION (część tureckiego holdingu MNG) – budowa dróg i autostrad w wielu krajach całego świata, Przedsiębiorstwo Państwowe BIOMED – producent surowic i szczepionek. Od 2012 roku wraz z Joanną Pluta – Doradcą Restrukturyzacyjnym prowadzi Kancelarię Baran & Pluta specjalizującą się w prawie upadłościowym, restrukturyzacyjnym i podatkowym.