Maciej Biniek

Maciej Biniek

Członek Zarządu, Dyrektor Zarządzający, PayU

Jest odpowiedialny za obszar usług i rozliczeń finansowych. Z Grupą PayU związany od marca 2011r. Wcześniej zajmował się rozwojem produktów dla klientów detalicznych w Banku BZ WBK (obecnie Grupa Santander). Jako Dyrektor Obszaru E-Commerce i Płatności Elektronicznych był również odpowiedzialny za kwestie dotyczące handlu elektronicznego, kart płatniczych i sieci bankomatów. Prowadził wiele projektów rozwojowych w działach IT, w takich obszarach jak Biuro Maklerskie, bankowość detaliczna i karty płatnicze. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w bankowości detalicznej. Ukończył studia techniczne na Politechnice Poznańskiej oraz podyplomowe studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 

Dr Michał Grabowski

Dr Michał Grabowski

Właściciel, Kancelaria Radcy Prawnego

Od 1998 r. uczestniczy w obsłudze prawej podmiotów gospodarczych, osób fizycznych i jednostek administracji rządowej. Doświadczenie zdobywał w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, polskich i międzynarodowych kancelariach prawniczych oraz podmiotach gospodarczych. Specjalizuje się w prawie płatności elektronicznych. Doradza bankom, instytucjom płatniczym, operatorom telefonii naziemnej i komórkowej i innym podmiotom zobowiązanym do stosowania przepisów z zakresu usług płatniczych oraz przeciwdziałania praniu pieniędzy. 

Aleksander Naganowski

Aleksander Naganowski

Dyrektor ds. Rozwoju Nowego Biznesu w polskim oddziale Mastercard Europe

Do zespołu Mastercard Europe dołączył w 2011 roku. Jest odpowiedzialny za zespół rozwoju nowego biznesu, skupiając się na innowacjach płatniczych oraz na współpracy z nowymi partnerami technologicznymi i biznesowymi takimi jak operatorzy telekomunikacyjni, producenci sprzętu i oprogramowania mobilnego. Jest odpowiedzialny za rozwój takich technologii jak NFC, Masterpass czy tokenizacja. Doświadczenie zawodowe zdobywał przez ponad dziesięć lat jako kierownik projektów oraz inżynier w dziedzinie usług informatycznych, telekomunikacyjnych oraz mobilnych.

Karierę rozpoczął po okresie pracy naukowej w dziedzinie sztucznej inteligencji i przetwarzania obrazów w Polsce i we Francji. Pracował w Grupie France Telecom w Polsce jako kierownik kluczowych projektów w obszarze innowacji IT oraz rozwoju sieci. Kierował m.in. ogólnopolskim wdrożeniem pierwszej usługi IPTV w Polsce (Videostrada TP). Po przejściu do Polkomtela był odpowiedzialny za grupę projektów strategicznych w Departamencie Strategii oraz w zespole Business Development – między innymi za projekty płatności mobilnych. 

Dariusz Mazurkiewicz

Dariusz Mazurkiewicz

Wiceprezes Zarządu Polskiego Standardu Płatności odpowiedzialny za obszar Produktów, Marketingu i Sprzedaży.

W okresie od 2010 do 2014 roku związany był z firmą SkyCash Poland SA, w której jako Prezes Zarządu tworzył SkyCash – innowacyjną na rynku usługę płatności mobilnych. 
W latach 2008 – 2010 pełnił funkcję Prezesa Zarządu w Bauer-Weltbild Media, rozwijając sprzedaż multichannel w segmencie mediowym. 
W latach 2006 – 2008 był wiceprezesem zarządu i dyrektorem finansowym w Interia.pl SA w Krakowie. Od 2002 do 2006 roku zajmował stanowiska finansowe – kontrolera zarządzania, a następnie dyrektora finansowego w centrali Grupy Michelin we Francji. 
Jest absolwentem zarządzania finansami na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Śląskiej Międzynarodowej Szkoły Handlowej. Posiada doświadczenie w obszarze finansów przedsiębiorstw, e-commerce oraz direct marketingu. 

Jacek Uryniuk

Jacek Uryniuk

Redaktor Naczelny, Cashless

W latach 2010-2015 publikował w Dzienniku Gazecie Prawnej. Wcześniej pisał między innymi w Gazecie Giełdy Parkiet, Pulsie Biznesu, Gazecie Bankowej i miesięczniku Pieniądz. Specjalizuje się w tematyce związanej z kartami bankowymi, płatnościami mobilnymi, aplikacjami finansowymi na smartfony. Uhonorowany tytułem Dziennikarza Roku przez Kapitułę VII Kongresu Gospodarki Elektronicznej w 2012 r. Laureat Nagrody Dziennikarskiej Związku Banków Polskich im. Mariana Krzaka w 2013 r. W tym samym roku nominowany do Nagrody im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. W roku 2015 wyróżniony w konkursie na Dziennikarza Roku przez X Kongres Gospodarki Elektronicznej.