Vad Melnyk

Vad Melnyk

jest urodzonym na Ukrainie przedsiębiorcą technologicznym, który prowadzi Dronehub, czołową europejską firmę zajmującą się automatyzacją dronów.
Vad doskonalił swoje umiejętności technologiczne na najlepszych uniwersytetach w USA, Polsce i Hiszpanii.
Vad jest trzykrotnym laureatem nagrody "Forbes 30 under 30" w różnych krajach i został uznany za "Założyciela Roku".
Jest pasjonatem automatyzacji i generatywnej sztucznej inteligencji. Na przykład, w odważnym posunięciu zastąpił swój zespół przedsprzedażowy modelem GPT AI w jednej ze swoich firm.
Jego firma, Dronehub, współpracuje z dużymi graczami, takimi jak Europejska Agencja Obrony, Europejska Agencja Kosmiczna i duże globalne firmy z listy Fortune 500. Wielkim wynalazkiem Dronehub jest zaawansowana technologicznie stacja ładująca dla dronów. Pozwala ona na samodzielne lądowanie i ładowanie dowolnego drona przemysłowego.
To, co naprawdę wyróżnia Dronehub, to sposób, w jaki wykorzystuje sztuczną inteligencję do przetwarzania nagrań z dronów. Firma opracowała system AI, który wykorzystuje Vision AI i Generative AI do przekształcania danych z dronów w przydatne informacje dla firm. Ta specjalistyczna wiedza w zakresie automatyzacji pomaga Dronehub zastąpić 12 000 miejsc pracy dronami i sztuczną inteligencją dla jednego klienta, oszczędzając mu ponad 500 milionów dolarów rocznie.
Wspierany przez znanych ekspertów biznesowych, prywatnych inwestorów, a nawet stan Nowy Jork, Dronehub Vada Melnyka zmienia sposób myślenia o automatyzacji i sztucznej inteligencji w świecie dronów.

Paweł Materniak

Paweł Materniak

Dyr. Inwestycyjny NIF. Paweł Materniak ma 14-letnie doświadczenie w M&A, Bankowości Inwestycyjnej oraz w inwestycjach PE / VC. Był odpowiedzialny m.in. za liczne inwestycje venture capital / growth , restrukturyzację inwestycji polskiej grupy bankowej, doradztwo dla 2 polskich family office, procesy SPO / IPO, VC dla prywatnego polskiego domu maklerskiego oraz za inwestycje w ramach funduszy venture i growth, wspartych kapitałem publicznym.

 

W ramach NCBR Investment Fund zrealizował 8 inwestycji oraz 1 exit do międzynarodowego inwestora branżowDyr. Inwestycyjny NIFego.

Marek Panek

Marek Panek

Wiceprezes Zarządu, Asseco Poland S.A.

Odpowiada za Piony Ubezpieczeń Społecznych, Utrzymania Systemów, Rolnictwa i Poczty, Administracji Rządowej oraz za Asseco Group Public Business Unit.
Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej. Zatrudniony w Prokom Software kolejno w Biurze Koordynacji Projektów Informatycznych (1996-2002) oraz na stanowisku Dyrektora Departamentu Klientów Strategicznych (2003-2007). Od połączenia Asseco Poland z Prokom Software w 2007 roku zatrudniony w Asseco Poland na stanowisku Dyrektora Zarządzającego (w latach 2007-2009). Od 2009 roku Dyrektor Pionu Utrzymania Systemów. Od 1 lipca 2019 roku Wiceprezes Zarządu Spółki.

Agnieszka Godawska

Agnieszka Godawska

 pracownik Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.,  obecnie zastępca kierownika projektu „Platformy Startowe Start In Podkarpackie”. Posiada wieloletnie doświadczenie w rozwijaniu przedsiębiorczości na terenie województwa podkarpackiego. Specjalizuje się w pomocy przedsiębiorcom w pisaniu i rozliczaniu projektów unijnych. Obecnie zajmuje się pomaganiem startupom przede wszystkim w tworzeniu modeli biznesowych, poszukiwaniu źródeł finansowania ich przedsięwzięć.

Grażyna Czerwińska

Grażyna Czerwińska

Ekspert w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Od 2004 roku związana z funduszami unijnymi. Uczestniczyła w realizacji projektów przedakcesyjnych Phare oraz dalszych okresów finansowania z funduszy UE. Ekspert w edukacji i informowaniu przedsiębiorców o możliwościach finasowania projektów.

Hubert Gross

Hubert Gross

Co-Founder – Supercluster

Absolwent Lotnictwa i Kosmonautyki na Politechnice Rzeszowskiej o specjalności pilotaż. W trakcie studiów Lider zespołu Legendary Rover, który poprowadził zespół do zajęcia 1 miejsca w konkursie International Planetary Aerial Systems Challenge 2021 za projekt drona przystosowanego do lotów na Marsie oraz 2 miejsca w konkursie International Rover Design Challenge 2021 za projekt łazika do eksploracji Marsa. Członek zespołu realizującego grant badawczo-rozwojowy, pt. „Opracowanie i optymalizacja systemu do komunikacji satelitarnej i badań radiowych dla branży lotniczej i kosmicznej”, który realizowano u prof. Andrzeja Majki na Politechnice Rzeszowskiej.

Laureat listy „25 under 25” magazynu Forbes oraz McKinsey&Company w kategorii „Nauka”. W 2022 roku wziął udział w ESA CubeSat Summer School w Belgii, szkoleniu organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną. Było to pierwsze tak długie (trwające 4 tygodnie) i kompleksowe szkolenie z projektowania, budowy, utrzymania oraz obsługi CubeSata. Aktualnie członek Rady Studentów przy Prezesie Polskiej Agencji Kosmicznej, prezes zarządu stowarzyszenia Innspace gromadzącego studentów oraz młodych profesjonalistów wokół projektów z sektora kosmicznego oraz co-founder startupu Supercluster, który został wybrany do inkubowania przez ESA BIC Poland – inkubator Europejskiej Agencji Kosmicznej w Polsce.

Startup Supercluster skupia się na projektowaniu systemów sterowania do balonów stratosferycznych w celu obrazowania ziemskiego, testów nanosatelitów, IoT, testów radiacyjnych oraz współpracy nauka-biznes.