9:20 - Rejestracja uczestników

 

10:00 - Rozpoczęcie konferencji

10:00 – 10:30  Fireside chat: Pocztówka ze Wschodu – jak wspominam rozwój w Rzeszowie  - Vad Melnyk, CEO, Dronehub
Konkretny obszar najlepiej poznaje się dzięki ludzkim historiom. A tych mamy co nie miara! Przez takie instytucje jak Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny AEROPOLIS przewinęło się mnóstwo nieprzeciętnych innowatorów. Jak pamiętają pierwsze biznesowe kroki w tym regionie?

10:30 - 11:00 Fireside chat: Perły wschodniej Polski - Marek Panek, Wiceprezes Zarządu, Asseco Poland S.A.
Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Góra Telegraf w Kielcach. Wieża ciśnień w Gołdapiu. Pałac Branickich w Białymstoku. Ech, długo by tu wymieniać... Polska wschodnia to ogrom atrakcji turystycznych, które zachwycają zwiedzających z całej Europy!
Wiesz już, że warto odwiedzić te rejony, ale czy wiesz, że warto na Wschodzie również robić biznes? O tym dlaczego i jakie perły ma do zaproponowania lokalny ekosystem startupowy, opowie przedstawiciel PARP.

- - -

11:00- 11:45 Debata: Łańcuch innowacji – jak połączyć naukę i biznes we wspólnym celu? 
Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo jest najbardziej spektakularnym projektem rowerowym, jaki do tej pory zrealizowano w Polsce. To ponad 2 tys. km specjalnie wytyczonej trasy łączącej pięć województw wschodniej Polski. „Łańcuch atrakcji” – mówią o nim fani kolarskiego ekosystemu.
Ekosystem innowacji również składa się z dwóch atrakcyjnych, bardzo różniących się obszarów: biznesu i nauki. Przedstawiciele każdego z nich mają własne specyficzne potrzeby oraz zadania i choć rozumieją się coraz lepiej, wartościowa dyskusja między nimi wciąż bywa rzadkością. A szkoda, bo przecież wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku.
Jak stymulować współpracę obu obszarów? Jak stworzyć efektywny łańcuch innowacji? O tym porozmawiamy podczas pierwszego panelu.

Uczestnicy:

- Agnieszka Godawska, Zastępca kierownika projektu. Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A
- Grażyna Czerwińska, Ekspert w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

 

- - -
11:45-12:05 Przerwa


12:05 – 12:25 - Fireside chat: Witold Mielniczek – CEO – XERALL 

 

12:25 – 12:55 Fireside chat: Upadki startupów - Szymon Janiak, Czysta3.VC. 


- - -
12:55- 13:35  Debata: Płynąć z prądem – mamy czas jakich inwestycji? 
San jest zaliczany do najpiękniejszych rzek w naszym kraju. Na jego trasie leżą zachwycające zabytki, jest domem nieskażonej przyrody, a widoki, jakich dostarcza, zapierają dech w piersiach. Jest co podziwiać!
Polski ekosystem startupowy jest zaliczany do najszybciej rozwijających się w Europie. Opracowujemy zachwycające produkty, jesteśmy domem wybitnych talentów, a rodzime startupy podbijają serca inwestorów na całym świecie. Jest kogo podziwiać, ale... i nad czym pracować.
Jak podkreślają eksperci, sytuacja na rynku jest trudna, inwestorzy dokładniej oglądają każdą złotówkę, skończyła się era skalowania za wszelką cenę. Jakich inwestycji potrzebują obecnie fundusze? Na jakie projekty łatwiej o pozyskanie finansowania, a jakim obecna koniunktura nie sprzyja? W tej debacie founderzy skonfrontują swoje oczekiwania z światem VC.

Uczestnicy:
- Paweł Materniak, Dyr. Inwestycyjny NIF
- Dariusz Żuk, CEO AIP Seed 
- Hubert Gross, Co-Founder – Supercluster


- - -
13:35-14:00 - Przerwa


14:00 – 14:30 Fireside chat: Na granicy – technologia w służbie obronności - Paweł Ciesielski, CEO Maas Loop
Wojna za naszą wschodnią granicą uwydatniła znaczenie nowych technologii. Potrzeba sprawiła, iż nagle okazało się, że pewne rozwiązania opracowane z myślą o normalnym życiu, znajdują zastosowanie także w obronności.
W lipcu br. NATO ogłosiło utworzenie funduszu inwestycyjnego, który skupi się na zaawansowanych nowych i przełomowych technologiach o wysokim potencjale podwójnego zastosowania – cywilnego i wojskowego. Dlaczego to takie ważne? Jak Polska wypada na tle innych gospodarek? Które technologie mogą być potencjalnie najbardziej atrakcyjne? O tym porozmawiamy podczas chatu kończącego wydarzenie.

14:30- 14:55 – Fireside chat: prof. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska, futurolożka, specjalistka od sztucznej inteligencji.

 

14:55– 15:00 - Carpathian Startup Fest,  Dawid Adamski, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Aeropolis Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny

15:00– zakończenie konferencji

 

15:00-16:00 Lunch

 

Logo PARP