Jan Tyski

Jan Tyski

Inspektor ochrony danych w Tarsago Polska sp. z o.o., Digital Contact sp. z o.o. oraz MobileB2B sp. z o.o., Aplikant radcowski przy OIRP w Warszawie,

Jako specjalista ds. ochrony danych osobowych pełnił funkcję zewnętrznego ABI odpowiedzialnego m.in. za wdrażanie RODO. Doświadczony audytor, w swojej praktyce doradzał w przedmiocie przetwarzania danych licznym podmiotom zarówno z sektora publicznego jak i prywatnego w tym z takich branż jak: HR, e-commerce, ubezpieczenia, windykacja, nieruchomości, przemysł motoryzacyjny i farmaceutyczny. Przeprowadził kilkadziesiąt szkoleń dot. ochrony danych osobowych. Jest autorem artykułów z zakresu prawa prywatności i ochrony danych osobowych (wydawnictwo Wiedza i Praktyka). Jan zdobywał doświadczenie zawodowe pracując w międzynarodowych kancelariach prawnych, a także w firmie świadczącej usługi doradztwa prawnego z zakresu ochrony danych osobowych.

Przez półtora roku pracował w Biurze GIODO, gdzie był odpowiedzialny za prowadzenie postępowań administracyjnych związanych z m.in. z rejestracją zbiorów danych osobowych.